🌵  ZĽAVA 25 % NA VŠETKO v kamennej predajni🪴
ZĽAVA 20% na všetky doplnky so zľavovým kódom 'VYP20'

FAQ

Čo znamená "presadenie Áno/Nie" ?

U vybraných rastlín, kde je nízke riziko poškodenia rastliny z presadenia a následné odoslanie k vám domov máte možnosť vybrať si, či chcete kúpiť rastlinu už presadenú alebo v substráte priamo od pestovateľov rastlín (substrát nevhodný na dlhodobé pestovanie). Ak zvolíte presadenie "Áno", presadíme za Vás rastlinu do vhodného substrátu.

Čo ak potrebujem zmeniť alebo zrušiť svoju objednávku?

Pokiaľ chcete objednávku zmeniť alebo zrušiť, kontaktujte nás čo najskôr na adrese info@dmp.cz . Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme vašu žiadosť spracovali. Odpovieme vám do 24 hodín.

Prečo mi nejde uplatniť zľavový kód?

Zľavové kódy platia iba na nezľavnené produkty. Zľavové kupóny z newslettera sa nevzťahujú na rastliny priamo od pestovateľov, darčekové poukazy, workshopy, kokedamy a predplatné rastlín.

Čo ak potrebujem zmeniť svoju dodaciu adresu?

Kontaktujte nás čo najskôr na adrese info@dmp.cz alebo telefonicky na 770 666 360 . Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme vašu žiadosť spracovali.

Čo ak chcem urobiť väčšiu objednávku?

Pokiaľ chcete objednať rastliny pre svoj podnik alebo zvláštnu príležitosť (viac ako 10 rastlín), kontaktujte nás na info@dmp.cz

Kedy môžem vyzdvihnúť rastlinu z aukcie?

Po ukončení aukcie vás kontaktujte naša zákaznícka podpora pre upresnenie doručenia. Potom vám dorazí e-mail s potvrdením objednávky a informáciami o úhrade. Na vyzdvihnutie alebo na odoslanie je rastlina pripravená až po uhradení platby vopred. V prípade osobného vyzdvihnutia na predajni vám príde e-mail.

Kedy mi pošlete objednávku?

Objednávky prostredníctvom Zásielkovne a PPL zasielame v pondelok, v utorok av stredu, aby ste mali rastlinky doma už pred víkendom. Po Prahe rozvážame prostredníctvom Liftago vo štvrtok.

Koľko stojí doručenie?

Doručenie na adresu kuriérom PPL 7 €.
Doručenie na výdajné miesto Zásielkovne 5 €.
Doručenie na adresu kuriérom po Prahe 129 Kč
Expresné doručenie kuriérom po Prahe 299 Kč

Ako môžem objednávku zaplatiť?

Zaplatiť môžete buď platobnou kartou, bankovým prevodom, cez Pay Pal alebo v hotovosti v kamennej predajni.

Ako dostanem svoju faktúru?

Šetríme lesy, preto faktúru netlačíme a zašleme vám ju e-mailom.

Je možný osobný odber?

Áno, pri vytvorení objednávky zakliknete "Osobný odber". Po potvrdení objednávky vám zašleme odkaz na náš kalendár, kde si budete môcť vybrať termín osobného odberu. Pokiaľ vám nevyhovujú tieto dni, napíšte nám prosím email a dohodneme sa individuálne.

Kedy a kde je možný osobný odber?

Osobný odber si zvolíte sami v kalendári, ktorý sa vám pošle automaticky po potvrdení objednávky. Adresa osobného odberu je U pošty 1097/8. U objednávok z e-shopu je objednávka pripravená na vyzdvihnutie až po uhradení objednávky a na osobný odber budete vyzvaní e-mailom. Objednávka je obvykle pripravená na vyzdvihnutie do 48 hodín.

Prečo mi nejde v ponuke dopravy vybrať Zásielkovňa?

V objednávke máte najskôr príliš veľkú rastlinu alebo príliš ťažký kvetináč pre rozmery Zásielkovne.

Čo keď chcem poslať rastlinu ako darček?

Žiadny problém. Faktúru dostanete vy a obdarovanému doručíme zelené prekvapenie. Pridať môžeme aj ručne písaný odkaz podľa vášho priania.

Kedy budú vypredané rastliny opäť skladom?

Rastliny pravidelne naskladňujeme v utorok, niektoré rastliny dopĺňame nárazovo, podľa toho, ako sa nám ich podarí zohnať od dodávateľov. Zároveň sa snažíme mať vždy len pár kusov od každého druhu, aby sa rastliny nekrčili a dostali od nás všetky kvalitnú starostlivosť.

Ako balíte rastliny?

Rastliny starostlivo balíme podľa návodu, ktorý sme rozpísali TU. Pri chladnejšom počasí balíme rastliny ešte do vrstvy Mirelonu a taktiež vrstvy bublinkovej fólie kvôli lepšej tepelnej izolácii. objednávky balíme do recyklovaných a už raz použitých krabíc v rámci ekologickej recyklácie.

Prečo sa ceny na e-shope menia?

Naše ceny sa menia podľa cenníkov našich dodávateľov, pokiaľ sa nám podarí zohnať rastlinu za lacnejšiu cenu, čiastky znižujeme a naopak, ak je nákupná cena príliš vysoká, musíme aj my cenu rastlín navýšiť.

Zatiaľ mi žiadna rastlinka neprežila. Ako mi s tým pomôžete?

Pri každej rastline nájdete základné informácie. Dozviete sa nielen aké podmienky preferuje, ale aj ako často ju zalievať. Tiež sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť na info@dmp.cz a my vám poradíme. Tiež vám odporúčame vyfiltrovať si kategóriu "pre začiatočníkov". Nájdete v nej rastlinky, ktoré prežijú skoro všetko.

Musím rastlinu presádzať?

Rastliny, zakúpené u nás nemusíte ihneď presádzať, pokiaľ ste zvolili u rastliny presadenie "Áno". Pokiaľ ste vybrali rastlinu s variantom presadenia "Nie", tak odporúčame skoré presadenie do vhodného substrátu de danej izbovej rastliny. Všetky rastliny, ktoré nemajú možnosť výberu "presadenia Áno/Nie", sú vždy nepresadené, preto ich odporúčame v blízkej dobe presadiť.

Čo hľadáte?

Košík